Divas izmēģinājuma dzīvojamās mājas pasīvo ēku standartā tika uzbūvētas Ebveilā, Dienvidvelsā izstādei ‘’Velsiešu nākotnes mājas’’. Katrai tika piešķirts stipri atšķirīga dizaina pieeja, lai atbilstu standartiem. Lapegles mājai (Larch House) bija ļoti lieli, uz dienvidiem vērsti logi, lai optimizētu ieguvumu no saules ziemā, bet daudz mazāki logi ziemeļu pusē. Mehāniskās ārējās žalūzijas arī tika uzstādītas, lai samazinātu pārkaršanas risku vasarā. Turpretī, Liepu mājai (Lime house) bija relatīvi mazi logi – vairāk atbilstoši vietējām arhitektūras tendencēm – lai palīdzētu samazināt maksimālo apkures slodzi ziemā, bet arī samazinātu pārkaršanas risku vasarā. Logu izmēriem bija būtiska ietekme uz ēkas izmaksām, tomēr abas ēkas pilnībā sasniedz pasīvo ēku standartu. Tādējādi, atkarībā no reģionālajiem klimata apstākļiem, ilgtspējīgāk būtu samazināt logu izmērus, lai padarītu celtniecības izmaksas pieņemamākas.

Papildus informācija par shēmu ir pieejama no arhitekta:

www.bere.co.uk/projects/lime-house-passivhaus

www.bere.co.uk/passivhaus

Abās dzīvojamās ēkās tiek izmantota saules kolektoru karstā ūdens sistēma, lai nosegtu daļu no apkures un karstā ūdens sagatavošanai nepieciešamās enerģijas. Atlikusī regulētās enerģijas vajadzība tika nodrošināta, izmantojot PV paneļus (ar papildu kapacitāti (līdz 140% no regulētās enerģijas vajadzības) piegādātu vienā no mājām), padarot tās par efektīvām nulles CO2 mājām. (Lapegles māja (Larch House): uzstādīts 4,7 kWp PV paneļi, 4m2 saules kolektori karstā ūdens sagatavošanai. Liepu māja (Lime house): uzstādīts 1,89 kWp PV paneļi, 3,3 m2 saules kolektori karstā ūdens sagatavošanai.) PV paneļi saņems valsts regulēto tarifu par saražoto elektrību, lai sistēmas atmaksātos ātrāk nekā vienkārši piedāvājot atlīdzinošo elektrības izmantošanu.

Abbw_Vale1 Abbw_Vale_2

Pasūtītājs: Vienotā Velsas māju asociācija

Arhitekts: bere:architects

Pasīvo ēku konsultanti: BRE

Koka karkasa piegādātājs: Holbrook Timber Frame Ltd

Avots:
PassREg-Solutions Open Source, „Divu pasīvo ēku projektu stratēģiju salīdzinājums Velsā”,  PassREg SOS [online][ http://passregsos.passiv.de/wiki/Ebbw_Vale]